O mnie

Marzena Anna Wasilewska

lingwistka, tłumaczka i lektorka angielskiego oraz  terapeutka pracy z procesem, mgr psychologii klinicznej WSFiZ o specjalności neuropsychologia.

 

Interesuje się ułatwianiem swobodnego mówienia w obcym języku oraz relacji między ludźmi. W tym obszarze pracuje zarówno indywidualnie jak i grupowo.

Na ile musimy podążać za kulturą, a w jakim stopniu wolno nam być indywidualistami? Gdzie kończy się indywidualizm, a zaczyna psychopatia? W jakim stopniu naszymi zachowaniami kierujemy świadomie, a w jakim nie mamy na nie wpływu? Altruizm versus egoizm i co z tego wynika? Jak powstaje psychoza? W jaki sposób możemy radzić sobie z trwałymi zaburzeniami neurofizjologicznymi? Czy metody POP w jakiś sposób mogą nam w tym pomóc? Czym jest ludzka świadomość? Te pytania wyznaczają ścieżkę jej poszukiwań podczas szkolenia dyplomowego POP.

Szczególnie interesuje ją praca z problemami relacyjnymi, rozwiązywanie konfliktów i mediacje w organizacjach, rozładowywanie napięć i stresów, praca z ciałem oraz problemami natury neuropsychofizjologicznej. Stąd dyplom z neuropsychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania, pod tytułem „Aktywacja uwagi orientacyjnej i wykonawczej przez relacje numeryczno-przestrzenne. Badanie metodą potencjałów wywołanych” napisany pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Jaśkowskiego.

Od 2007 roku wraz z zespołem psychoterapeutów pracy z procesem brała udział w przygotowaniu projektu funkcjonowania Kliniki „Budzik” prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk. Obecnie również współpracuje z „Budzikiem” jako psychoterapeutka.

Studiowała Lingwistykę Stosowaną na U.W., była pilotem wycieczek zagranicznych, zajmowała się krawiectwem i dziewiarstwem, a potem wraz z mężem wytwarzaniem srebrnej biżuterii. Następnie przez osiem lat prowadziła sklep jubilerski „Dzwonnica” na Starówce w Warszawie. Dzięki wspaniałemu personelowi było to miejsce, gdzie nie tylko można było kupić biżuterię, ale także leczyć duszę.

Między innymi to skłoniło ją do studiów psychologicznych. Od 1998r. zajmuje się pracą z procesem. Brała udział w licznych warsztatach psychologicznych nauczycieli polskich i zagranicznych. Ukończyła dwuletnie szkolenie pracy z procesem i w 2005r. I fazę programu licencyjnego Polskiego Towarzystwa Psychologii Zorientowanej na Proces.
Jest matką dorosłej córki. Mieszka w domu pod Warszawą. Dba o rodzinę, dom i ogród. Lubi podróżować, zwiedzać, spacerować i czytać. W dobry nastrój wprowadza ją zwykle muzyka i taniec, a także dobre towarzystwo.