Psychoterapia – Psychoterapeuta Warszawa Bemowo

Samorozwój jest naturalnym procesem. Jego składowymi są pojawiające się trudności, próba zrozumienia samego siebie i wyciągnięcie wniosków z zaistniałej sytuacji. Kolejnym etapem jest uporanie się z problemem, którego uwieńczeniem staje się nie tylko odzyskanie równowagi psychicznej, ale też nadanie nowej jakości swojemu życiu.

Czasami jednak samodzielne próby podejmowane w celu rozwiązania problemu nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Usilne starania pogarszają jedynie sytuację, co dodatkowo frustruje człowieka. Nie warto jednak walczyć samodzielnie tam, gdzie nie ma takiej konieczności. Zapraszamy! Psychoterapia – Warszawa (Bemowo).

Pierwszą rzeczą, którą musisz sobie uświadomić, jest to, że korzystanie z pomocy psychoterapeuty nie jest niczym złym, wstydliwym czy niestosownym. Każdy zawód powstał z myślą o mniejszych lub większych potrzebach ludzkiego ciała, umysłu, psychiki. Każdy ma za zadanie sprostanie tymże potrzebom.

Psychoterapia Warszawa Bemowo – Dlaczego warto?

Przez lata istniało powszechnie powielane przekonanie, że problemy natury psychicznej nie wymagają pomocy specjalisty i samodzielnie można się z nimi uporać. Jest to błędne, stereotypowe myślenie, ponieważ prowadzi do marginalizacji osób, które borykają się z szeregiem chorób psychicznych. Warto pamiętać, że dbałość o zdrowie psychiczne, jest tak samo istotna, jak dbałość o zdrowie w aspekcie fizycznym. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że lekceważenie problemów o podłożu psychicznym, może warunkować problemy natury fizycznej i oba te elementy są ze sobą znacząco powiązane. Troska o jak najwyższą jakość życia powinna być priorytetem każdego człowieka.

Psychoterapeuta Warszawa Bemowo – Odpowiednia droga samorozwoju

Odpowiedzi na nurtujące nas problemy, może przynieść profesjonalnie prowadzona psychoterapia. Warszawa Bemowo to jedno z miejsc, w jakich oferuję swoje poradnictwo w tym zakresie. Pomagam nie tylko uporać się z problemami, ale i ukierunkowywać swoich pacjentów na drodze samorozwojowej. Wspólnie pracujemy nad rozwojem osobistym i kolektywnym, szukając racjonalnych, zdrowych rozwiązań, które pomagają osiągać pełnię satysfakcji z życia. Zmiana to proces, dlatego zawsze stawiam na indywidualne podejście do pacjenta i dostosowanie tempa pracy do jego mentalności i możliwości psychicznych. Psychoterapię prowadzę zarówno w formie online, jak i stacjonarnie, dając pacjentowi dowolność w dostosowaniu terminu do swoich możliwości czasowych.

Psychoterapeuta Warszawa Bemowo

U podstaw problemów z uzależnieniem, agresją, opanowaniem się w sytuacjach stresowych, trudnościami w zrozumieniu samego siebie leżą zazwyczaj nierozwiązane konflikty wewnętrzne. Nie sposób dostrzec je, kiedy skupiasz się jedynie na wierzchołku góry lodowej, czyli na bieżącym poprawianiu samopoczucia.

Konflikty wymagają obiektywnego podejścia, żeby objąć świadomym doświadczeniem, to co na subiektywnym poziomie uzgodnionej rzeczywistości wydaje się nierozwiązywalne. Zdolność połączenia faktów, spojrzenie na problem wieloaspektowo, wyjście poza utarte schematy, zejście na poziom uczuć i dotarcie do archetypowych wzorców pozwala wysupłać sedno problemu. Jako doświadczony psychoterapeuta z Warszawy (Bemowo) pomagam pacjentowi bezpiecznie dotrzeć w nieznane miejsca zarówno jego psychiki, jak i odczuć płynących z ciała, aby mógł bardziej efektywnie radzić sobie z kłopotami, również dzięki umiejętności dostrzegania sygnałów ostrzegawczych.

Psychoterapia Warszawa Bemowo

Jeżeli interesuje Cię psychoterapia w Warszawie (Bemowo), umów się na wizytę. Jako doświadczony psycholog podchodzę do pacjenta w profesjonalny sposób, okazując empatię oraz zajmując stanowisko nieoceniającego, a wspierającego proces wzrastania bezstronnego obserwatora, który bezpiecznie przeprowadza pacjenta przez różne role i postaci, które odgrywa w życiu, aby mógł osiągnąć zamierzone przez siebie cele. Czasem w czasie całego cyklu terapeutycznego cele te ewoluują, ale cały proces dostosowany jest idealnie do potrzeb i oczekiwań osoby, która potrzebuje pomocy.

Nie zwlekaj i umów się na konsultację u psychoterapeuty w Warszawie Bemowo

Jako dobry psychoterapeuta staram się, by osoby opuszczające mój gabinet, wychodziły z niego z ulgą i satysfakcją. Dobrze, jeśli pacjent ma poczucie, że decyzja o rozpoczęciu terapii, była słuszna. Psychoterapia nie jest zwykłą usługą, a procesem polegającym na pracy nad sobą. Sesja terapeutyczna przebiega w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania.

W zakładce kontakt znajdziesz adres i numer telefonu. Nie wahaj się ani chwili – kiedy czujesz, że problem przerósł Twoje możliwości poradzenia sobie z nim, zgłoś się do mnie. W ten sposób może powrócić dawny uśmiech, odzyskasz spokój i siły witalne. Niech ta obietnica będzie zachętą do bycia dobrym dla samego siebie. Zdrowy egoizm polegający na dbaniu o zdrowie psychiczne jest jak najbardziej pożądany. Zapraszam Cię na konsultację.