Psychoterapia – Psychoterapeuta Warszawa Bielany

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z problemami natury emocjonalnej. Trudno jednak poradzić sobie z nimi samodzielnie. Niekiedy pomocne jest wsparcie bliskich osób, ale niejednokrotnie wstydzimy się poprosić o pomoc. Kumulowanie w sobie złych emocji może doprowadzić do pogłębienia się objawów psychosomatycznych. Jeżeli czujesz, że tracisz kontrolę nad swoim życiem, nie zwlekaj i zgłoś się po pomoc. Psychoterapeuta Warszawa Bielany z pewnością Ci pomoże.

Kiedy zgłosić się do psychoterapeuty? Warszawa Bielany

Zwykle trudno jest się przyznać samemu przed sobą, że niektóre problemy nas przerastają. Jeżeli dodatkowo zauważysz u siebie pewne objawy, które zamiast zniknąć z czasem, przybierają na sile, to pomocna może okazać się wizyta u psychoterapeuty Warszawa Bielany. Jakie objawy są niepokojące? Przede wszystkim:

  • poczucie odrzucenia, napady złości,
  • nadużywanie substancji psychoaktywnych, jak np. alkohol, narkotyki,
  • uzależnienia od hazardu, zakupów, seksu,
  • prowokowanie sytuacji konfliktowych,
  • unikanie kontaktów z innymi osobami,
  • dolegliwości somatyczne, poczucie bezsilności,
  • lęki, depresja,
  • autoagresja,
  • bezsenność.

To tylko część objawów, które mogą sygnalizować, że potrzebna będzie psychoterapia. Warszawa Bielany to dzielnica, w której oferujemy nasze usługi więc jeżeli zauważyłeś u siebie występowanie niektórych z powyższych czynników, nie zwlekaj i rozpocznij psychoterapię (Warszawa Bielany).

Dobry psychoterapeuta Warszawa Bielany

Aby psychoterapia przyniosła oczekiwany skutek, niezbędne jest zaufanie terapeucie. W związku z tym, że podczas rozmowy z psychoterapeutą w Warszawie Bielany poruszane będą tematy wzbudzające różne emocje, musisz zastanowić się nad tym, czego oczekujesz od swojego psychoterapeuty.

Jestem doświadczonym psychoterapeutą, który koncentruje się na tym, by przede wszystkim wysłuchać pacjenta. Zdaję sobie sprawę z tego, że przychodząc do mnie, oczekujesz konkretnej pomocy i robię wszystko, co w mojej mocy, by Ci jej udzielić. To, w jaki sposób będzie przebiegała psychoterapia, zależy od wielu czynników, m.in. od tego, jak bardzo złożony jest problem, z którym do mnie przychodzisz. Klient, przychodząc do mnie, stawia pytanie: po co trapi go jakiś problem? Jaka informacja, której świadomie nie rejestruje, chce się przebić do jego świadomości i co zmienić w jego zachowaniu, aby nie doświadczał obecnego dyskomfortu (np. konfliktu wewnętrznego)? Podczas sesji psychoterapii (Warszawa Bielany) wspólnie poszukujemy odpowiedzi na te pytania do momentu, aż klient nie tylko ją znajdzie i doświadczy zmian podczas sesji, ale pracujemy dotąd, dopóki nie nauczy się wprowadzać w życie nowej jakości. Gdy to zrobi, zwiększy się jego komfort życia. Pamiętaj jednak, że psychoterapia to proces i czas jej trwania zależy od różnych czynników. Niektórzy kończą psychoterapię po kilku miesiącach, inni potrzebują nieco więcej czasu, by poradzić sobie z problemem. Jedno jest jednak pewne – im wcześniej zgłosisz się po pomoc do psychoterapeuty, tym szybciej zaczniesz żyć pełnią życia. Psychoterapia Warszawa Bielany – tutaj pomożemy uporać się z problemami.

Nie wstydź się poprosić o pomoc – psychoterapia Warszawa Bielany

Psychoterapia to proces, który zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Zdrowie psychiczne przestaje być tematem tabu i coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalisty. Niezależnie od tego, czego dotyczy Twój problem, przy mojej pomocy uda Ci się go rozwiązać. Jeśli walczysz z uzależnieniem, z depresją lub stanami lękowymi nie zwlekaj dłużej, ponieważ specjalistyczna pomoc w takich sytuacjach jest koniecznością. Prośba o pomoc to nie jest powód do wstydu.