Terapia dla par w Warszawie

Zdrada, niezrozumienie, brak pociągu seksualnego, problemy rodzinne – powodów konfliktów w związkach jest wiele, a u ich podstaw leży brak mentalnej bliskości, która została zatracona przez pęd życia, stres i brak czasu dla siebie nawzajem. Różnice w światopoglądach czy trudności w dialogu są czymś całkowicie naturalnym.

W sytuacjach, gdy Wasz związek ”wisi na włosku” warto zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże Wam w dążeniu do odzyskania dawnej równowagi życiowej i pokaże Wam, jak możecie na nowo rozpalić żar miłości i namiętności. Kiedyś przecież kochaliście się jakby bardziej – można to naprawić. Jako doświadczony psycholog-psychoterapeuta pomogę Wam na nowo odkryć to, co zostało zakryte przez częste kłótnie i brak wzajemnego zrozumienia.

Psycholog dla par w Warszawie

Piętnowanie korzystania z pomocy psychologa jest krzywdzące przede wszystkim dla osoby potrzebującej pomocy, ponieważ powstrzymuje ją od podjęcia kroków, które mogą skrócić jej dyskomfort lub cierpienie. Skoro naturalnym jest, że ze złamaną nogą należy zwrócić się do ortopedy, to tak samo naturalnie należy podejść do tematu w przypadku złamanego serca. Psychika ludzka jest złożonym mechanizmem, który przy pomocy terapeuty można lepiej poznać i zrozumieć, bezpiecznie doświadczając w czasie sesji różnych stanów wewnętrznych podczas uczestniczenia i przeżywania relacji z partnerem.

Psycholog dla par w Warszawie spojrzy na problem z nieco innej niż Wy perspektywy, zaś dzięki rzetelnej wiedzy i ogromnemu doświadczeniu wskaże, jak możecie odnaleźć drogę, którą należy pójść, by wyjść z sytuacji, w której się znaleźliście. Wszystko po to, by wróciła dawna świetność związku, do  którego wkradła się kość niezgody.

Znajdźmy wspólnie źródło problemów – terapia dla par Warszawa

Wypracowanie nowych metod komunikacji jest konieczne nie tylko po to, by załagodzić konflikt dziejący się ”tu i teraz”. U podstaw sporów leży głębszy problem, który nawarstwiał się czasem latami, a nie zostało to przez Was na czas zauważone. Należy wówczas uporać się z czymś znacznie głębszym, co sprytnie chowa się w zakamarkach psychiki.

Podróż w głąb siebie i Waszej relacji nie należy do prostych, dlatego pomogę Wam przez nią przejść. Dokładnie przyjrzę się Waszej sytuacji i pokażę Wam, w jaki sposób możecie pokonać kryzys w związku. Jedynie wspólne zmotywowane działanie polegające na regularnym i zaangażowanym uczestnictwie obu partnerów w cyklicznych sesjach terapeutycznych, może zakończyć się rozwiązaniem zaakceptowanym i wdrożonym w życie przez parę.

Porozmawiajmy i podoświadczajmy – psycholog dla par Warszawa

Profity płynące z psychoterapii dla par znacznie przewyższają koszty, dlatego nie warto zbyt długo się wahać. Problemy są po to, by je rozwiązywać – pod żadnym pozorem nie wolno pozwolić im panoszyć się w związku. Im szybciej podejmiecie zdrowy dialog, tym szybciej zapomnicie o niezgodzie i dyskomforcie psychicznym, jaki doświadczacie z tego powodu.

Jako psychoterapeuta spojrzę na Waszą relację w sposób obiektywny, bezstronny i nieoceniający. Pomogę Wam dosięgnąć sedna problemu, pracując na różnych poziomach przejawiania się doświadczenia (wewnętrznym, zewnętrznym, relacyjnym, społecznym, uczuciowym, fizycznym i duchowym) oraz w różnych kanałach przejawiania się informacji (nie tylko słuchowym, wzrokowym, ruchu i czuciowym, ale także złożonych, jak relacji i świata).i przezwyciężyć kryzys, wspierając wybory i rozwiązania, które wspólnie wypracujecie podczas sesji. Zapraszam do dialogu, porozmawiajmy, bezpiecznie podoświadczajmy uczuć i odczuć płynących z ciała, aby móc uwolnić się od istniejącego napięcia i dyskomfortu!